NASZA MISJA

DLACZEGO WARTO Z NAMI DZIAŁAĆ?

Łączymy świat ludzi i zwierząt

Don Vittorio Foundation to nie tylko ochrona zagrożonych gatunków, lecz również udowadnianie, jak ważna jest relacja człowieka z naturą. Nasza historia rozpoczęła się od pomocy dzikim zwierzętom, jednak niedługo później odkryliśmy, że ta pomoc nie musi mieć jedynie bezpośredniego charakteru. Wszystko co robią ludzie zaczyna się od ich doświadczeń i wiedzy, którą posiadają. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak możemy bezwiednie krzywdzić środowisko, a empatia i miłość do zwierząt są na to najlepszym lekarstwem. Z tego względu nasze działania skoncentrowane są na szeroko pojętej edukacji. Co więcej, natura wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne i samopoczucie, dlatego wykorzystujemy jej wpływ tam, gdzie potrzeba tego najbardziej. 


Nasze cele

ochrona zagrożonych gatunków

Ścisła współpraca z Poznańskim Zoo pozwala nam na dotarcie do najbardziej zagrożonych gatunków i podjęcia działań w celu przedłużenia ich istnienia.

edukacja

Bez edukacji nasze działania tracą sens. To wiedza pomaga nam walczyć z nieodpowiedzialnością ludzi oraz uświadamia, jak ważne jest środowisko dla każdego z nas.

wsparcie przewlekle chorych dzieci

Wpływ psychiki na proces leczenia jest wciąż niedoceniany. Tworzymy przyjazne, przepełnione naturą otoczenie dla dzieci, które przebywają w szpitalach, aby pomóc im w szybszym powrocie do zdrowia.

POMÓŻ NAM W REALIZOWANIU MISJI

DOŁĄCZ DO NAS!